Київський Міжнародний телерадіоярмарок
Київський Міжнародний телерадіоярмарок
Головний форум професіоналів медіаіндустрії України
Архів

Заходи Телерадіоярмарку-2010

3-й конгрес НАМ (Незалежна Асоціація Телерадіомовників)

У програмі Конгресу:
 • Конференція «Медіаменеджмент»
 • Рекламний самміт
 • Конференція «Медіаконтент»
 • Конференція «Технології та конвергенція»
Контакти організатора: nam@nam.com.ua, www.nam.org.ua

Урочисті заходи з нагоди 10-річчя НАМ (Незалежної Асоціації Телерадіомовників)

Участь у цих заходах – за запрошеннями НАМ.

Всеукраїнський форум фахівців програмних служб телеканалів

Організатор – Оргкомітет Телерадіоярмарку, за сприяння Незалежної Асоціації Телерадіомовників, Асоціації Індустріальний Телевізійний Комітет (ІТК), Української Медіа Спілки.
Формат роботи: Участь у профільних для фахівців програмних служб телеканалів заходах, у т.ч.:
 • Ринок контенту для ефірного, супутникового, кабельного ТБ І РМ
 • Конференція «Нові медіа»
 • Конференція «Медіаконтент» (3-й Конгрес НАМ)
 • Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсної програми 4-го ТФ «Відкрий Україну!»
Коментарі
Васыль Яцура
Васыль ЯЦУРА,
председатель оргкомитета Киевской Международной Телерадиоярмарки:

«Специалисты программных служб телеканалов давно нуждаются в собственной постоянной рабочей площадке, на которой они могли бы получать профессионально полезную информацию, обмениваться опытом, налаживать деловые контакты, в общем – работать и профессионально развиваться. Что-то из этого удавалось делать в рамках ярмарочного Рынка телеконтента, что-то на отдельных рабочих совещаниях и в отдельных секциях Конгрессов НАМ, что-то в формате журнальных публикаций «ТРК»...

Формат ежегодной конференции позволит объединить многие нужные элементы в единую систему, полезную для каждого участника и украинского телерынка в целом. Программа конференции будет составлена с учетом мнения специалистов программных служб, поэтому будем благодарны за все пожелания и рекомендации...»

Наталья Кондратьева
Наталья КОНДРАТЬЕВА,
главный редактор Черноморской ТРК (Симферополь):

«...Спасибо за систематические рассылки – нам это полезно и интересно. С любопытством увидела информацию о Конференции специалистов программных служб. Ново и весьма своевременно. Обязательно приму участие в этой конференции...»

Всеукраїнська нарада операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж

Організатор: Всеукраїнська Асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж.
Контакти організатора:

Конференція «Взаємодія операторів телекомунікацій з місцевими органами влади і комунальними підприємствами по розміщенню обладнання у житлових будинках та доступу до нього. Правові і практичні аспекти діяльності»

Організатор: Асоціація «Телекомунікаційна палата України».
Контакти організатора: Тел./факс: +380-44-497-20-91,

Телекомунікаційна Палата України запрошує фахівців телекомунікаційної галузі взяти участь у Конференції «Взаємодія операторів телекомунікацій з місцевими органами влади і комунальними підприємствами у розміщенні обладнання в житлових будинках та доступу до нього. Правові і практичні аспекти діяльності».
Основною метою Конференції є консолідація зусиль громадськості та державних організацій у створенні сприятливого регуляторного середовища для розвитку телекомунікаційного ринку України, захисту прав та законних інтересів територіальних громад, зміцнення інфраструктури міського господарства, надання високоякісних громадських послуг, пропаганда передового муніципального досвіду.

У ході Конференції планується дискусія, напрацювання пропозицій та рекомендацій для відповідних державних інституцій та місцевих органів влади з таких питань:
– шляхи усунення дублювання функцій центральних органів виконавчої влади та місцевих органів влади у питаннях будівництва і використання телекомунікаційних мереж;
– необхідність прийняття правил з недопущення дискримінаційних дій щодо доступу до елементів інфраструктури зв‘язку, до майнових комплексів, з метою забезпечення вільного доступу мешканців України до телекомунікаційних послуг, недопущення зайвих фінансових навантажень з боку органів місцевої влади на провайдерів телекомунікаційних послуг;
– рекомендації з питань подальшого розвитку інфраструктури міського господарства, надання високоякісних громадських послуг, пропаганда передового муніципального досвіду.

До участі у Конференції запрошені керівники та представники відповідних державних установ, представники профільного комітету Верховної Ради, провідні оператори та провайдери телекомунікацій, представники КМДА, місцевих органів влади, громадських організацій та медіа.

Будемо вдячні за Вашу участь в організації та роботі Конференції.

Семінар «Авторське право та суміжні права у сфері кабельного телебачення»

Організатор: Спілка кабельного телебачення України
Контакти організатора: www.sktu.info

Конференція «Нові медіа»

Організатори: Асоціація «Індустріальний Телевізійний Комітет» (ІТК), Журнал «Телерадіокур’єр»
У програмі конференції 5 сесій по 1 годині:
Сесія 1. Web 2.0 та конвергенція каналів комунікації
Сесія 2. Монетизація контенту онлайн та економіка безкоштовного
Сесія 3. Право інтелектуальної власності в нових медіа
Сесія 4. Побудова відносин з цільовою аудиторією в Інтернет
Сесія 5. Організація конвергентної редакції (Український кейс. Зарубіжний досвід)

Заявлені доповіді:
«Необхідний перехід – мультимедійність традиційних ЗМІ». Доповідач: Інго МАННТОЙФЕЛЬ (Ingo Mannteufel) – керівник відділу Східної Європи та головний редактор російської редакції медіакомпанії Deutsche Welle /Німецька хвиля (Німеччина)

Круглий стіл «Свобода слова і роль ІКТ-технологій в Україні»

Організатор: Інтернет Асоціація України (ІнАУ)
Контакти організатора: secretary@inau.org.ua; Тел./факс: (044) 278-29-25.

Міні-конференція «Як побудувати кар’єру в медіа»

(проводиться в рамках проекту «Медіа Кар’єра»)
Організатор: Асоціація «Індустріальний Телевізійний Комітет».
Доповідачі / учасники обговорення:
 • Сергій КУЗІН, директор «Русское Радио – Україна»,
 • Ірина ЛИСЕНКО, генеральний директор «Нового каналу»,
 • Ілона ДОВГАНЬ, ведуча ТСН на телеканалі 1+1,
 • Богдан КОЗАЧЕНКО, Голова Наглядової ради ПАТ «Наше Радіо»,
 • Ірина БУТКО, керівник служби по роботі з персоналом телеканалу Інтер.
(Цей перелік не є вичерпним).
Коментар
Катерина Котенко
Катерина КОТЕНКО,
виконавчий директор Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет»:

Сьогодні медіа-бізнес в Україні дуже швидко розвивається, а весь медійний бізнес базується не на технологіях, а, в першу чергу, на людях. І одним з факторів, що гальмує ефективний розвиток цього бізнесу, експерти називають «брак якісних кадрів» для галузі.

Протягом конференції «Як побудувати кар’єру в медіа» ми хочемо обговорити наступні теми: підсумки кризових років для ринку праці в електронних ЗМІ, оцінка затребуваних професій в умовах переходу до нового технологічного (в тому числі цифрового) мовлення, проблемні зони топ-менеджменту медіа-бізнесу та інші питання.

У обговоренні цих тем та з доповідями про те, як будувати свою Медіа Кар’єру, поділитись своїм досвідом, знаннями, життєвими історіями вже погодились Сергій Кузін – директор «Русское Радио – Україна», Ірина Лисенко – генеральний директор «Нового каналу», Ілона Довгань – ведуча ТСН на телеканалі 1+1, Богдан Козаченко – Голова Наглядової ради ПАТ «Наше Радіо», Ірина Бутко – керівник служби по роботі з персоналом телеканалу Інтер.

Семінар компанії Panasonic «Обладнання P2 HD та AVCCAM виробництва 2010 року»

Організатор: Представництво Panasonic CIS OY в Україні (Київ).

Семінари для звукорежисерів

Організатори: Редакція журналу Телерадіокур’єр, Спілка звукорежисерів України.

Семінар на тему: «Чистовий звук, дубляж і закадрове озвучення фільму. Переваги і недоліки».
Доповідач: Валерій ПАПЧЕНКО, доцент кафедри звукорежисури Інституту кіно та телебачення КНУКіМ; 1990-2005 – студійний звукорежисер відділу художніх записів Будинку звукозапису Національної Радіокомпанії України; концертний звукорежисер фестивалю «Таврійські ігри», групи «Океан Ельзи» (1997-2000), «Скрябін» (2000-2004), «Табула Раса», «Гайдамаки». Ведучий Майстер-класу «Звукорежисура» в журналі «Телерадіокур’єр».

Семінар на тему: «Сучасні методи тонування та дублювання фільмів»
Модератор і доповідач: ЛУКАШ Віктор Миколайович, завідувач кафедри звукорежисури Київського національного університету театру, кіно і ТБ ім. І.К.Карпенка-Карого, доцент, президент Київського благодійного фонду сприяння телекіновиробникам «Мегаполіс», голова Асоціації звукорежисерів кіно і ТБ Національної Спілки кінематографістів України. Звукорежисер вищої категорії Національної кіностудії ім. О.П.Довженка, закінчив Київську державну консерваторію (по класу фортепіано), Київський політехнічний інститут (електроакустичний ф-т), має досвід роботи на різних студіях, зокрема на студії «Lukas Film» (США), «Мосфільм» (Росія) та ін. Звукорежисер художніх фільмів: "Розпад" (реж. М.Бєліков. „Золотий лев” Венеціанського кінофестивалю); "Повернення з орбіти" (реж. А.Сурін, Золота медаль Паризького кінофестивалю); «Невідомий. якого знали всі...» (реж. В.Луговський), "Водоворот", "Женихи", „Братство” (реж. В.Клименко), "Мужність", 7 серій (реж. Б.Савченко), "Казнить не представляется возможным..." (реж. І.Шмарук), «Твоє мирне небо» (реж.: І.Шмарук, В.Горпенко), «Інше життя або повернення з того світу...» (реж. В.Артеменко) та ін.
Доповідач: ШИРОКОВ Всеволод Олександрович, звукорежисер, викладач КНУ театру, кіно і ТБ ім. І.К.Карпенка-Карого.

Семінар: «Нові стандарти гучності у телерадіомовленні»
Організатор: Компанія «Реалмюзік».
Ведучий семінару: Томас Лунд*, спеціаліст групи P/LOUD Європейської спілки мовлення (EBU).
У програмі семінару: Детальний огляд нових рекомендацій R128 EBU, які безпосередньо стосуються питання гучності програмного матеріалу. Дані рекомендації основані на відкритих стандартах і доповнюють американські рекомендації ATSC A/85, але більш конкретизовані для HDTV, мовних і Dolby-кодеків. На семінарі буде проведено порівняння обох стандартів та підбито підсумки. Будуть продемонстровані вимірювальні прилади і прилади обробки різних виробників, реалізовані з урахуванням зазначених стандартів, з використанням програмного матеріалу в моно-, стерео- і багатоканальному (5.1) форматах.
*Томас Лунд розпочав свою професійну кар’єру як музикант і звукорежисер. З 1985 р. по 1992 р. вивчав медицину в університеті Аархуса. Спеціалізується на особливостях сприйняття і статистиці. Розпочав роботу у TC Electronic у 1994 р., тепер він займає посаду начальника відділу з розробки HD-обладнання та бере безпосередню участь у розробці таких продуктів TC Electronic як System 6000, DB8, LM5, Reverb 4000 та ін. Активний учасник розробки аудіостандартів у таких спільнотах як AES, ITU і EBU. Автор біля 30 наукових публікацій для AES, EBU, SMPTE, BCA і NAB, у яких розглядаються такі теми як гучність, спотворення у цифровому аудіо, локалізація звукових джерел.

Семінар «ДВА замість десяти. TurboT2 + Indigo замість 10 пристроїв ефірної, студійної апаратних, ПТС»

Організатор: компанія ComTel (Київ). Ведучі семінару: Р. Бєлоус, В. Мартиш
У програмі: Сучасна ефірна чи новинна апаратна на базі всього двох професійних пристроїв TurboT2 і Indigo! Демонстрація обладнання у роботі. TurboT2 – відеосервер з двома каналами відтворення і одним – запису, Indigo – аудіо/відео мікшер з вбудованим набором корисного функціонала. Два пристрої, які працюють у парі, стануть знахідкою при будівництві ефірної/новинної апаратної невеликого телеканалу чи ПТС.

Семінар «Мобільне світло у практиці оператора»

Організатор: компанія ComTel (Київ). Ведучі семінару: Ю. Назаров, А. Василенко.
У програмі: Особливості роботи з мобільним світлом: методи освітлення, освітлення загальних, середніх і крупних планів, світлові ефекти, драматургія світла. Забобони і страхи. Рекомендації до ефективної зйомки репортажів і гостей в студії: вносимо художні елементи. Організація мобільних комбінованих хромакей-зйомок.

Семінар «Сучасні технології управління медіа-активами за привабливою ціною. Metus Library»

Організатор: компанія ComTel (Київ). Ведучі семінару: Р. Бєлоус, В. Мартиш
У програмі: Огляд систем зберігання для колективного монтажу з демонстрацією обладнання. ExaSAN – новий масив для колективного монтажу з єдиного сховища, удвічі швидше і удвічі дешевше, ніж аналогічні рішення на базі оптики FibreChannel чи 10Gb ethernet. MetusLibrary – медіа-каталог для телеканалу або продакшн-компанії з багатим функціоналом за унікальною ціною.

Семінар «Новинки монтажних рішень від Grass Valley (Саnopus)»

Організатор: компанія ComTel (Київ). Ведучі семінару: А. Василенко, В. Мартиш
У програмі: Монтаж, кольорокорекція і кіїнг (keing) у форматі високої чіткості на прикладі Edius. Правила обробки HD-контенту і хромакей-монтажу.

Семінар «Ефективний безплівковий телеканал на прикладі рішень від компанії iGroup»

Організатор: компанія «Інженер-Сервіс».

Семінар «Вимоги та методики вимірювань при створенні та експлуатації систем цифрового мовлення»

Організатор: компанія «Ромсат».

Семінар «Сучасні технології високої чіткості: рідкісні запитання і секрети»

Організатор: компанія ComTel (Київ). Ведучий семінару: А. Василенко.
У програмі: Огляд сучасних технічних засобів і методів для ефективного відеовиробництва у форматі високої чіткості. Огляд камкордерів. Основи HD-технологій.

Семінар «Особливості драматургії світла у цифровому кіно і телебаченні високої чіткості»

Організатор: компанія ComTel (Київ). Ведучий семінару: А. Василенко.
У програмі: Основні відмінності, особливості роботи, складні випадки, методи рішення найчастіших проблем. Освітлення і засоби первинної кольорокорекції знімального обладнання: ефективне використання і комбінування. Комплекти освітлення.

All-TV Training: Семінари та майстер-класи для фахівців телевізійної галузі

Організатор: Тренінговий центр «Діджитал консалтинг»
All-TV Training присвячений актуальним питанням сучасного знімального та монтажного обладнання і технологій.
Цільова аудиторія: телеоператори, режисери монтажу, відеомейкери, а також всі ті, кому цікавий процес відео- та кіновиробництва. Реєстрація учасників – обов’язкова, реєстрація онлайн, на сайті: www.digicon.com.ua.

У програмі ALL-TV TRAINING:

Сесія: «Музична оформлювальна бібліотека De Wolfe для мультимедійного виробництва»
Світ сучасної музики і виробництва звукового ряду є багатогранним. Це захоплюючий світ творчих людей – музикантів, інженерів, виробників, виробників і ділових людей, які є експертами в таких галузях як музика, акустика, електроніка, виробництво, мовленеві ЗМІ, мультимедіа, маркетинг, графіка, право, – і просто щоденна робота в музичному бізнесі. Об’єднуючи зусилля, ці талановиті люди співпрацюють, щоб створити єдиний кінцевий продукт: ринкову музику. Процес перетворення творчої іскри в кінцевий продукт включає постановку задачі, талант, творчу виробничу команду, маркетингову стратегію і, безумовно, гроші.
Однією з найвідоміших у світі компаній цього чудового світу виробництва музики є створене у 1909 р. музичне видавництво De Wolfe Limited. Компанія De Wolfe надає музичні сервіси і ліцензує записи для їх професійного використання в мультимедіа, зокрема підбирає і ліцензує записи для використання у виробництві: художніх і документальних фільмів, серіалів, теле- і радіопрограмах, музичному оформленні логотипів мовників, аудіо- і відеорекламі, комп’ютерних іграх, фонової (lounge) музики для публічних і торговельних закладів, телефонії та будь-якої іншої мультимедійної продукції.
Як ці сервіси працюють, чому вигідно використовувати таку музику, як це допоможе покращити ваш продукт – про це та багато іншої корисної інформації ви дізнаєтесь на сесії компанії De Wolfe.

Сесія: «Нова концепція архівації, виробництва і автоматизації мовлення компанії Cinegy»

Сесія: «Використання LED технологій Ianiro у ТВ-виробництві».

Сесія для операторів: «Вимоги до відеоряду, який формує інформаційний сюжет».

Сесія: «HD SLR камери. Зйомка, монтаж. Технологічний процес. Допоміжна техніка. Досвід використання. Новинки. Дискусія»
Тренінг присвячений питанням зйомки на HD SLR камери і створенню на їх базі гармонійного технологічного процесу теле- і кіновиробництва. Сесія, присвячена HD SLR, пропонується для всіх, хто зацікавлений у створенні відмінного продукту, використовуючи доступні камери Canon EOS 5D Mark II, EOS 7D. Наші фахівці відкриють ключові аспекти використання цих камер, поділяться тонкощами зйомки, монтажу і пост-обробки. Ця сесія адресована всім фахівцям, які бажають «витягнути картинку на 100%» з HD SLR. Окрема дискусія буде присвячена «обвісу» для камер HD SLR, ми запропонуємо нові розробки, ви зможете побачити, як виробники пропонують їх використовувати.

Сесія для продюсерів: «Виробництво малобюджетних теле- і кінопроектів. Як заробити на цифровому кіно?»
У програмі: • Загальна грошова оцінка ринку виробництва кіноконтенту в Україні. Продакшн, кінотеатри, інвестори, ринки збуту, російський ринок збуту • Продюсерська професія в Україні. Заробітки з вхідних грошей кінопроекту і з вихідних грошей • Теми в кіно. Сценарне ремесло • Стратегії продюсерської поведінки • Інновації в кіновиробництві • Прокинутися знаменитим наступного ранку • Прокинутися багатим на другий уік-енд прокату.

Сесія: «Підвісні конструкції Ianiro Alutek. Технології виробництва. Приклади інсталяції»

Сесія: «Використання портативних телестудій у ТВ-виробництві на прикладі обладнання Newtek TriCaster»

Сесія: «Монтаж у сучасному ТВ і кіновиробництві. На чому монтувати і зберігати. Монтаж звуку»

Сесія: «Ефекти, композитинг в Apple Motion 3»

Сесія: «Кольорокорекція. Навіщо потрібна. Основні інструменти. Настройки. На прикладі програмного забезпечення Apple Color»

Засідання Громадського батьківського комітету з питань захисту дітей в інформаційному просторі на тему «Особливості захисту дітей в телерадіопросторі України»

Орг.: Громадський батьківський комітет з питань захисту дітей в інформаційному просторі; за сприяння Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, Асоціації «Телекомунікаційна палата України», Журналу «Телерадіокур’єр».
До участі у засіданні запрошуються всі зацікавлені медіафахівці.

Презентації / семінари НВП «Квант-Ефір» на теми:

 • «НВП Квант-Ефір»,
 • «Цифрове телебачення»,
 • «Нова лінійка високоефективних цифро-аналогових передавачів НВП «Квант-Ефір» “Інновація-2009”»,
 • «Обладнання компресії “Harmonic”».

Урочиста церемонія нагородження переможців 4-го ТФ «Відкрий Україну!»

Організатори: Оргкомітет ТФ «Відкрий Україну!», Агентство «Ідея Плюс»
Контакти оргкомітету: trk@tv-radio.kiev.ua, т./ф.: (+380 44) 289-7931, 289-6675, 230-8302, 230-8303